Drystar

Vlhkosť – žiadny problém

Vlhkosť predstavuje hlavnú príčinu škôd na objektoch. Voda preniká do stavby ako stojatá, tečúca, kapilárna či skondenzovaná. Práve odolnosť proti vlhkosti a vode má rozhodujúci vplyv na kvalitu a životnosť konštrukcií stavby.

Vo vlhkých priestoroch je kladený dôraz na vlastnosti materiálov, ktoré musia byť nielen odolné voči vlhkosti, plesniam a korózii, no musia byť aj tvarovo stále. Spoločnosť Knauf má v ponuke systémové riešenia pre všetky kategórie priestorov, ktoré sú namáhané vlhkosťou. Na mieru je možné si vybrať ideálny a hospodárny systém pre každé prostredie.

  • Drystar
  • Drystar

Všeobecne známu impregnovanú stavebnú dosku Knauf GKBI – tzv. „ zelenú“ dosku je možné vďaka jej špeciálne impregnovanému jadru a oplášteniu špeciálnym kartónom použiť do priestorov so zvýšenou vlhkosťou napr. bytových kúpeľní, kuchýň, či špájz, čiže pre tzv. domácu vlhkosť.

Doska s najvyššou odolnosťou proti vlhkosti a plesniam je cementová doska AQUAPANEL Indoor, ktorá je 100%- odolná voči vode a vlhkosti. Má dobrú priepustnosť vodných pár (faktor difúzneho odporu µ = 50). Cementové dosky sú odolné voči plesniam, tvarovo stále, nemenia svoju štruktúru ani pevnosť. Doska je vhodná do najviac exponovaných priestorov ako napr. bazény, sauny, spoločné sprchy, práčovne, laboratóriá, veľkokapacitné kuchyne a vo vyhotovení Outdoor aj do exteriéru.

zdroj: knauf.sk

Drystar